Na europejskich giełdach mały ruch

  • PAP
opublikowano: 26-09-2019, 09:54

Na europejskich giełdach po rozpoczęciu czwartkowej sesji mały ruch. Wśród inwestorów rosną nadzieje na rychły finał sporu handlowego USA-Chiny. Tanieją spółki lotnicze po ostrzeżeniach dotyczących zysku IAG, właściciela British Airways - podają maklerzy.

Wskaźnik Euro Stoxx 600 zwyżkuje o 0,2 proc. Wzrostom przewodzą spółki motoryzacyjne i usługowe.

Akcje spółki IAG, właściciela British Airways, tracą 3,5 proc. Firma podała, że spodziewa się o 215 mln euro niższego zysku operacyjnego niż w 2018 r.

Ericsson traci 3,1 proc. - szwedzka spółka sprzętu telekomunikacyjnego może zapłacić miliard dolarów na rozwiązanie spraw sądowych w USA w związku z naruszeniem etyki biznesu.

Akcje holenderskiego banku ABN Amro tanieją o 9 proc. w reakcji na prowadzenie przez prokuratorów dochodzenia w sprawie podejrzanych transakcji.

Imperial Brands zniżkuje o 7,8 proc. po obniżeniu przez spółkę guidance dot. przychodów.

"Ogólny napływ wiadomości jest nieco negatywny, ponieważ gospodarka na świecie kontynuuje powolny wzrost, a polityka nadal zaskakuje złymi informacjami" - ocenia Lippo Suominen, główny strateg w FIM.

"Ale ponieważ inwestorzy są ostrożni, złe wieści mają jedynie krótkoterminowe skutki. Po każdym spadku na giełdach inwestorów znów ciągnie na rynki" - dodaje.

Tymczasem zbliżają się rozmowy handlowe pomiędzy USA a Chinami. W przyszłym tygodniu w Waszyngtonie ma dojść do spotkania urzędników wysokiego szczebla obu stron. Prezydent USA Donald Trump powiedział dziennikarzom przy okazji forum ONZ, że może dojść do porozumienia Waszyngtonu z Pekinem "szybciej niż myślicie".

Prezydent USA ocenił, że umowa handlowa z Chinami jest coraz bliżej i istnieje "duża szansa", że można osiągnąć porozumienie. Dodał, że Chiny ze swej strony zaczęły przygotowywać się do zwiększenia zakupów amerykańskich towarów, w tym wołowiny i wieprzowiny.

Na razie USA podpisały z Japonią pierwszą część umowy handlowej, która ma uregulować wymianę usług i towarów między obydwoma krajami. Prezydent USA zastrzegł, że obustronne rozmowy będą kontynuowane.

Na rynku walutowym euro jest po 1,0953 USD - w górę o 0,1 proc., brytyjski funt drożeje o 0,1 proc. do 1,2364 USD, a japoński jen jest wyceniany po 107,64za 1 USD, w górę o 0,1 proc.

Rentowność 10-letnich UST wynosi 1,70 proc., po spadku o 4 pb.

Ropa WTI na NYMEX tanieje o 0,32 proc. do 56,31 USD/b, a Brent na ICE traci 0,27 proc. do 62,24 USD/b.

Złoto jest na poziomie 1.507,79 USD za uncję, w górę o 0,2 proc., po zniżce notowań w środę aż o 1,8 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu