Na GPW poniedziałkowe notowania mogą zacząć się od przecen

Tomasz Furman
01-07-2002, 09:27

Początek dzisiejszej sesji prawdopodobnie rozpocznie się od lekkich przecen większości akcji i indeksów. Do zakupów w Warszawie nadal nie mogą skłaniać rozchwiane nastroje na głównych parkietach amerykańskich i europejskich. Wprawdzie w piątek na tamtejszych rynkach nastąpiło wyhamowanie fali spadkowej ale z drugiej strony dziś w Unii Europejskiej znowu dominują zniżki. Ponadto inwestorzy nadal obawiają się informacji o nieprawidłowościach w księgowości niektórych spółek. W efekcie spadku zaufania graczy do rynku akcji w najbliższym czasie należy oczekiwać kolejnej fali podaży.

Dodatkowo na GPW niekorzystny wpływ mają relatywnie wysokie ceny krajowych blue chipów. WIG 20 musiałby jeszcze spaść co najmniej kilkanaście procent, aby odnotować zniżki zbliżone do indeksów zagranicznych. Dziś przede wszystkim przecenie mogą ulegać akcje przedsiębiorstw o największym udziale w indeksach. Mimo dużych zniżek mających miejsce w ostatnich tygodniach nadal mogą tracić na wartości krajowe firmy telekomunikacyjne i banki. Ze względu na lekki wzrost Nasdaq Composite na minimalnym plusie sesje powinny za to rozpocząć przedsiębiorstwa informatyczne.

Tomasz Furman, t.furman@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na GPW poniedziałkowe notowania mogą zacząć się od przecen