Na poczcie zapłacimy kartą

WST, PAP
opublikowano: 02-11-2016, 12:23

W końcu w placówkach Poczty Polskiej będzie można zapłacić kartą płatniczą.

W ponad 4 600 placówkach sieci własnej Poczty Polskiej zainstalowano blisko 8000 terminali POS. Partnerem wdrożenia było konsorcjum PKO BP i eService. Usługa obejmuje karty Visa i Mastercard. 

Zobacz więcej

Poczta Polska, placówka

WM, Puls Biznesu

"Udostępnienie wygodnej bezgotówkowej formy płatności dostępnej w całej własnej sieci placówek to kolejny krok w kierunku cyfryzacji usług Poczty" - mówił, cytowany w komunikacie, prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski. Dodał, że dzięki podpisanemu ostatnio porozumieniu z Ministerstwem Cyfryzacji oraz Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa, spółka ma szansę stać się "jednym z filarów nowoczesnej e-administracji".

Klienci Poczty Polskiej bez limitów kwotowych i dodatkowych kosztów mogą płacić za usługi pocztowe, handlowe i finansowe - opłaty za rachunki, np. za gaz, prąd, opłaty podatkowe. "Udostępnienie płatności bezgotówkowych to większy komfort korzystania z usług oferowanych przez Pocztę oraz ułatwienie i przyspieszenie obsługi, co będzie szczególnie istotne w okresie przedświątecznego wzmożonego ruchu zakupowego" - podkreślono w komunikacie.

Terminale zapewniają także możliwość świadczenia dodatkowych usług, m.in. doładowania telefonów komórkowych, wypłaty gotówki. "W najbliższym czasie Poczta w swoich placówkach zaoferuje również możliwość dokonywania płatności mobilnych BLIK. Kolejny krokiem będzie uruchomienie dla klientów rynku e-commerce płatności kartami bezpośrednio u kuriera" - poinformowano w komunikacie.

Poczta Polska podkreśla, że uruchomienie płatności kartami wpisuje się w rządowy program rozwoju cyfrowej i bezgotówkowej gospodarki.

Spółka realizuje także projekt elektronicznego systemu potwierdzania odbioru (EPO) na potrzeby polskiego wymiaru sprawiedliwości. W jej placówkach działa już 2 tys. tzw. "signature padów" służących do rejestracji odręcznych podpisów, a listonosze dostarczają sądową korespondencję z użyciem 5 700 wielofunkcyjnych tabletów. W najbliższych tygodniach placówki finalnie zostaną wyposażone w ok. 9 tys. "signature padów", a listonosze w 20 tys. tabletów. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu