Na Wall Street spadki

opublikowano: 30-11-2020, 17:18

Podaż przeważała w pierwszej części poniedziałkowych notowań na amerykańskich rynkach akcji. Totalnego odwrotu jednak nie widać.

Po ok. 90 minutach handlu Dow Jones tracił 1,0 proc., S&P500; spadał o 0,9 proc., a Nasdaq szedł w dół o 0,8 proc. Dwa ostatnie indeksy kończyły rekordową wartością piątkową, skróconą sesję. W poniedziałek nie widać jednak wielkiej chęci do realizowania zysków z kończącego się najlepszego listopada od 1987 roku. O tym, że apetyt inwestorów na ryzyko nie zniknął świadczy najsłabszy od ponad dwóch lat dolar amerykański. Rosną także rentowności obligacji USA i tanieje złoto.

Podaż przeważa we wszystkich 11 głównych segmentach S&P500.; Największa jest w usługach telekomunikacyjnych (-1,1 proc.), dyskrecjonalnych dobrach konsumpcyjnych(-1,25 proc.) oraz energii (-2,7 proc.). Najmniejsza jest w IT (-0,5 proc.) i ochronie zdrowia (mniej niż -0,1 proc.).

Tanieje 23 z 30 blue chipów ze średniej Dow Jones. Najmocniej spada kurs salesforce.com (-3,65 proc.), a rośnie kurs Apple (1,3 proc.). Producent iPhone’ów jest jednak jedynym z 10 technologicznych gigantów, którego wartość rośnie. Najmocniej wśród spółek z grupy FAANG tanieje Alphabet (-1,8 proc.). Spada także kurs Tesli (-1,6 proc.), która była w ostatnim czasie najchętniej handlowaną spółką na amerykańskich rynkach akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane