Na wschodzie zmiany? Analityk radzi kupować akcje ukraińskiej spółki

opublikowano: 16-09-2022, 09:23
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Krzysztof Kozieł, analityk z BM Pekao, podniósł ze “sprzedaj” do “kupuj” rekomendację dla akcji IMC, producenta zbóż, działającego na Ukrainie. Cena docelowa poszła w górę do 22,56 zł.

“Ostatni sukces ukraińskiej armii na froncie Charkowskim oraz planowana kontrofensywa na kierunku Chersońskim dają nadzieję na szybsze zakończenie wojny w sposób pomyślny dla Ukrainy, więc spadek dyskonta za ryzyko geopolityczne widzimy jako uzasadniony. Choć na tę chwilę widać mocny powiew optymizmu to do końca nikt nie jest w stanie przewidzieć jak dalej potoczą się losy konfliktu, dlatego niniejsza analiza, włączając w to prognozy finansowe, odpowiada jednemu scenariuszowi wydarzeń, zakładającemu że wojna zakończy się przed końcem 2023 r.” - zaznaczono w uzasadnieniu rekomendacji.

Analityk dodaje, ze nie ma podstaw do zmian prognoz w stosunku do raportu z lipca, ponieważ odblokowanie portów na Morzu Czarnym nie ma istotnego wpływu na wolumeny sprzedawane przez spółki rolnicze z GPW.

W sierpniu IMC informowało, że mimo wojny odnotował rekordowe plony ozimej pszenicy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane