Najbogatszy Ukrainiec kupił za 200 mln EUR willę we Francji

opublikowano: 28-01-2020, 07:12

Rinat Achmetow okazał się nabywcą Villa Les Cedres na południu Francji, która w przeszłości należała m.in. do króla Belgii Leopolda II.

Spółka Achmetowa poinformowała, że zakup historycznej willi na Francuskiej Riwierze  to długoterminowa inwestycja. Ukrainiec, którego majątek szacowany jest na ponad 6 mld USD, ma już portfel nieruchomości w prestiżowych lokalizacjach, m.in. apartament w Londynie naprzeciwko domu towarowego Harrodsa w dzielnicy Knightsbridge.

Villa Les Cedres
Zobacz więcej

Villa Les Cedres fot. Bloomberg

14-pokojową willę w Saint-Jean-Cap-Ferrat, która stoi na terenie o powierzchni 14 hektarów, sprzedała firma Davide Campari-Milano SpA. Włoski producent alkoholi został jej właścicielem po przejęciu Grand Marnier Group w 2016 roku. Rok później wystawił nieruchomość na sprzedaż za 350 mln EUR. Ogłoszono ją wówczas najdroższym domem na świecie.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy