Czytasz dzięki

Największy indyjski przewoźnik tnie zatrudnienie

opublikowano: 21-07-2020, 06:42

Linie IndiGo, największy w Indiach przewoźnik lotniczy to najnowszy przypadek operatorów lotniczych z Azji, jaki informuje o konieczności restrukturyzacji zatrudnienia w związku ze skutkami kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.

Firma zapowiedziała właśnie cięcie ponad 10 proc. etatów co jest odpowiedzią na drastyczny spadek przychodów.

Jeden z samolotów linii IndiGo
Zobacz więcej

Jeden z samolotów linii IndiGo fot. Vivek Prakash/Reuters/Forum

Miesiąc wcześniej przewoźnik zapowiedział już redukcję kosztów w kwocie do 40 mld rupii (533 mln USD). 

Nawet dla naszej firmy, która miała do tej pory tak znaczące udziały w rynku niemożliwe stało się przejście przez te zawirowania ekonomiczne bez dokonania jakichkolwiek poświęceń i wyrzeczeń by dostosować naszą działalność biznesową do obecnych i przyszłych warunków – stwierdził Ronojoy Dutta, dyrektor generalny IndiGo. 

Uziemiony od tygodni z powodu wprowadzonego lockdownu przewoźnik zatrudnia około 24 tys. pracowników, co oznacza ich redukcję o około 2,4 tys. osób. Największy pasażerski przewoźnik w Indiach, który do tej pory był rentowny w ciągu ostatnich dziesięciu lat z rzędu, kontrolował w marcu około 48,9 proc. tamtejszego rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk. BBC

Polecane