Największy prywatny akcjonariusz Lufthansy sprzedaje połowę swoich udziałów

  • Paweł Makosz
opublikowano: 20-05-2021, 19:32

KB Holding, drugi co do wielkości właściciel linii Deutsche Lufthansa, sprzedaje ponad połowę swoich udziałów w grupie lotniczej. Dzieje się to trzy miesiące po śmierci założyciela firmy Heinza Hermanna Thiele.

Fot. Dominic Wunderlich/Pixabay

KB Holding, poprzez który Thiele zbudował około 12 proc. udziałów w niemieckim koncernie, sprzeda 33 mln z 60 mln swoich akcji. Przy obecnych cenach, zbywany pakiet jest wyceniany na ok. 358 mln EUR.

Rodzina Thiele jest największym prywatnym udziałowcem Lufthansy, po niemieckim rządzie. Thiele, który zmarł w lutym, stał się w zeszłym roku głównym inwestorem aktywistycznym w kryzysie, który dotknął Lufthansę. Zbudował znaczny pakiet akcji linii lotniczych i wyraził niezadowolenie z planu ratunkowego niemieckiego rządu, choć ostatecznie poparł bailout.

Thiele zbudował imperium obejmujące nieruchomości, przemysł i rolnictwo po tym, jak w 1969 roku rozpoczął karierę w Knorr-Bremse, firmie produkującej systemy hamulcowe, którą przekształcił w światowego lidera.

Akcje Lufthansy zamknęły się w czwartek na niezmienionym poziomie 10,87 EUR na rynku we Frankfurcie. Wartość linii lotniczej wyceniana jest na 6,5 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane