Netflix sprzedał obligacje za 2,2 mld USD

opublikowano: 23-10-2019, 15:21

Właściciel popularnego serwisu streamingowego sprzedał obligacje śmieciowe za 2,2 mld USD aby finansować produkcję własnych filmów, które pozwolą mu rywalizować z coraz silniejszą konkurencją.

Netflix sprzedał obligacje o terminie wykupu 10 i pół roku denominowane w euro i dolarach. W przypadku pierwszych oferował 3,625 proc. rentowności, a drugich 4,875 proc. Popyt na papiery był duży, bo początkowo rentowność obligacji denominowanych w euro szacowano na 3,875 proc., a denominowanych w dolarze na 5,125 proc.

Moody’s Investors Service, który dał Netflixowi ocenę kredytową Ba3 przy ostatniej emisji spodziewa się, że spółka wyjdzie na swoje w 2023 roku. Oczekuje spadku „dźwigni” spółki, obecnie 6,6-krotnej, po tym jak będzie rosła liczba subskrybentów jej usług oraz zysk dzięki nowym własnym produkcjom.

Wartość rynkowa Netflixa spadła o niespełna 1 proc. w tym roku. W tym czasie S&P500 zyskał ok. 20 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA