Netia straciła już 245 mln zł

Marcin Goralewski
opublikowano: 08-05-2002, 00:00

Przez pierwsze trzy miesiące bieżącego roku przychody Netii Holdings, największego niezależnego operatora telefonii stacjonarnej w Polsce, zamknęły się kwotą 146 mln zł, czyli wzrosły w porównaniu z analogicznym okresem 2001 roku o 19 proc. Dramatycznie pogorszył się natomiast wynik netto spółki. Strata wyniosła bowiem aż 245 mln zł. Przed rokiem spółka straciła 56,8 mln zł. Netia tłumaczy, że powiększenie się straty wynika głównie ze wzrostu poziomu kosztów finansowych netto oraz nie zrealizowanych strat kursowych.

Spółka może natomiast pochwalić się dynamicznym wzrostem zysku operacyjnego przed amortyzacją (EBITDA). W pierwszym kwartale zwiększył się on o 99 proc. i wyniósł 30,1 mln zł. Spółka dysponuje prawie 390 mln zł gotówki, a przez pierwsze trzy miesiące na inwestycje wydała 92 mln zł — o 70 proc. mniej niż przed rokiem.

We wrześniu Netia chce doprowadzić do konwersji zadłużenia na akcje. Akcjonariusze spółki zgodzili się już na takie rozwiązanie. Wierzyciele przejmą ponad 90 proc. walorów firmy. Obecnie trwa proces otwierania postępowań układowych z wierzycielami dla trzech spółek z grupy. Sąd zgodził się już na takie rozwiązania w przypadku Netii Telekom. W kolejce czekają jeszcze wnioski Netii South (miał być rozpatrywany wczoraj) i Netii Holdings.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy