Nic się nie zmienia

Rafał Sadoch, Zespół mForex, Biuro maklerskie mBanku S.A.
opublikowano: 20-04-2021, 11:12

Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła blisko 1% cofnięcie w przypadku technologicznego Nasdaqa, a dziś tym tropem podążają inne rynki.

Wczoraj amerykańskim spółkom mogły ciążyć problemy Tesli po wypadku śmiertelnym podczas jazdy w trybie autonomicznym. Dodatkowo spółce nie pomagały tracące notowania Bitcoina, w którego jest zaangażowana. Poza tym niewiele na rynku się zmieniło. Opublikowane wczoraj po sesji wyniki IBM zdecydowanie przebiły oczekiwania rynkowe, a spółka przedstawiła największy od 11 kwartałów wzrost przychodów. Kalendarium makroekonomiczne tymczasem pozostaje puste i niewiele w tym wymiarze wydarzy się przed piątkiem, kiedy będziemy poznawać wstępne dane PMI obrazujące poziom koniunktury gospodarczej w kwietniu. Wszystko zatem wskazuje, że to co się dzieje od wczoraj to częściowa realizacja zysków po świetnej końcówce ubiegłego tygodnia. Nic bowiem z kluczowych elementów napędzających rynki się nie zmieniło. Dziś swoje rezultaty z działalności w pierwszych trzech miesiącach roku opublikują takie spółki jak J&J, Procter&Gamble, Netflix, Coca-Cola czy Boeing, zatem widać, że sezon wyników rozkręca się na dobre.

Na rynku walutowym dolar pozostaje nieprzerwanie słaby, a notowania głównej pary walutowej podchodzą już pod rejon 1.21. USD traci szeroko wobec większości z grona G10. Opiera się jedynie japońskiemu jenowi, a kurs USDJPY odbija od 108. Wzrosty Eurodolara nie są zatem napędzane poprawą perspektywy szczepień na Starym Kontynencie i rosnących nadziei, że w niedługim czasie bardziej widoczne ożywienie stanie się również w Europie. Słabość USD jest szczególnie zaskakująca w kontekście odbijających amerykańskich rentowności obligacji skarbowych, które w przypadku dziesięciolatek wróciły powyżej 1.6%. To wystarczyło już do zatrzymania wzrostów na rynku złota, które cofa się z odnotowanych w dniu wczorajszym szczytów na 1790 USD za uncję. Wydaje się zatem, że przestrzeń do przeceny amerykańskiej waluty staje się coraz mniejsza. Szczególnie, że popyt na ryzyko nie jest tak wysoki jak w końcówce ubiegłego tygodnia.

Ropa tymczasem kontynuuje zwyżki i w przypadku odmiany WTI wychodzi powyżej 64 UD za baryłkę, co jest najwyższy poziomem od miesiąca. W tym przypadku kluczowym czynnikiem napędzającym notowania pozostają nadziej na dalsze ożywienie popytu w wyniku luzowania obostrzeń.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane