Nie ma chętnych na Próchnik

Zatoński Kamil
opublikowano: 27-02-2018, 22:00

26 lutego upłynął termin, w którym wybrani akcjonariusze Próchnika mogli złożyć oferty objęcia akcji serii O. Zainteresowanych nie było, choć cena emisyjna wynosiła 0,3 zł — o połowę mniej niż kurs na GPW. W związku z tym zarząd podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych, zmierzających do pozyskania finansowania na spłatę zobowiązań i jej rozwój.

To potrzeba chwili, bo po trzech kwartałach 2017 r. strata netto spółki przekraczała 12 mln zł, a wartość zobowiązań finansowych to około 20 mln zł. „Na obecnym etapie będą rozważane wszelkie opcje, między innymi poszukiwanie dla spółki partnera lub inwestora branżowego.

Niewykluczone jest także zbycie aktywów spółki, w tym zbycie zorganizowanego składnika przedsiębiorstwa wraz z jednym z posiadanych znaków towarowych: Rage Age lub Próchnik” — podano w komunikacie. Głównym akcjonariuszem Próchnika jest Soho Development (34,6 proc.). Pakietem 6,9 proc. dysponuje MetLife PTE. Kapitalizacja spółki to niespełna 30 mln zł. W rok notowania akcji obniżyły się o ponad połowę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zatoński Kamil

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nie ma chętnych na Próchnik