Niemcy nie chcą sankcji wobec Rosji

69 proc. uczestników sondażu w Niemczech opowiada się przeciwko nakładaniu sankcji na Rosję, bo uważają, że nic to nie zmieni, informuje Handelsblatt Live.

Sondaż przeprowadziła między 7 a 10 marca firma Forsa na zlecenie Niemiecko-Rosyjskiej Izby Handlowej. Tylko 24 proc. z jego 1004 uczestników oceniło, że sankcje pomogą rozwiązać kryzys.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Niemcy obawiają się konsekwencji kryzysu krymskiego. 64 proc. ocenia, że może mieć on negatywny wpływ na Niemcy. Zdecydowana większość uważa także byłego prezydenta Wiktora Janukowycza odpowiedzialnego za problemy kraju.

Tymczasem nie widać jedności w ocenie sytuacji na Ukrainie w niemieckiej klasie polityczne. Wiceszefowa lewicowej niemieckiej partii Die Linke, Sahra Wagenknecht, wezwała państwa Zachodu do zaakceptowania wyników referendum w sprawie niepodległości Krymu, które ma zostać przeprowadzone w niedzielę. Przyznała, że choć referendum nie będzie zgodne z konstytucją Ukrainy, to zaznaczyła, że obecny rząd tego kraju, w skład którego jej zdaniem wchodzą neofaszyści i antysemici, także nie spełnia tego warunku.

- Jest pewna polityczna rzeczywistość, którą trzeba zaakceptować – powiedziała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.de

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Niemcy nie chcą sankcji wobec Rosji