Niemcy przeciwni fuzji Deutsche Banku i Commerzbanku

opublikowano: 29-03-2019, 10:04

Gdyby to zależało od Niemców, dwa największe krajowe banki nie połączyłyby się, donosi Reuters.

Z badania przeprowadzonego przez Insa wynika, że 43 proc. Niemców jest przeciwnych fuzji Deutsche Banku i Commerzbanku. Popiera ją 17 proc. pytanych. 30 proc. nie miało zdania, a 10 proc. nie odpowiedziało. Oznacza to, że spośród tych, którzy wyrazili opinię na temat negocjowanego połączenia największych niemieckich banków aż 71 proc. jest jej przeciwnych.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W ubiegłym tygodniu Deutsche Bank i Commerzbank oficjalnie poinformowały, że rozmawiają o ewentualnym połączeniu. Związki ostrzegły, że grozi to redukcją zatrudnienia o nawet 30 tys. osób. Oba banki zatrudniają obecnie łącznie ok. 140 tys. ludzi.  

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy