Niemiecka sieć sklepów sprzedaje "dziwaczne" warzywa i owoce

opublikowano: 14-01-2019, 14:23

W południowych Niemczech Kaufland postanowił odejść od rygorystycznych norm dotyczących form sprzedawanych owoców i warzyw, informuje portal faz.net.

Sieć Kaufland rozpoczęła właśnie sprzedaż "nieco innych" produktów z niedoskonałościami. Jakością nie odbiegają jednak od standardowo spotykanych w sieciach handlowych warzyw i owoców.

Ponieważ wielu konsumentów decyduje według kryteriów wizualnych, tylko jednolite towary często trafiają do supermarketów. Aby dać szansę klientom na owoce i warzywa z „wadami”, Kaufland sprzedaje takie produkty luzem, tak aby każdy mógł wybrać dla siebie to, co lubi osobiście.

Cena jest również używana jako przynęta. Marchew, ziemniaki i jabłka są sprzedawane po 77 centów za kilogram. Standardowe jabłka kosztują prawie trzy razy więcej, a marchewki i ziemniaki prawie dwa razy więcej.

Klienci w 240 sklepach na południu Niemiec zdecydują o tym, czy krzywe warzywa i owoce zostaną na stałe wprowadzone do oferty sieci.  Jeśli sprzedaż będzie wystarczająco duża , wszystkie 660 sklepów Kaufland w Niemczech będzie sprzedawać owoce i warzywa z niedoskonałościami, a w zależności od sezonu dostępne będą również inne regionalne odmiany owoców i warzyw. Według szacunków Kauflanda, zazwyczaj około 5 procent zbiorów nie jest sprzedawane, ponieważ ogórki są krzywe, cebula mała, a jabłka szczególnie blade.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy