Niemiecka sieć sklepów sprzedaje "dziwaczne" warzywa i owoce

opublikowano: 14-01-2019, 14:23

W południowych Niemczech Kaufland postanowił odejść od rygorystycznych norm dotyczących form sprzedawanych owoców i warzyw, informuje portal faz.net.

Sieć Kaufland rozpoczęła właśnie sprzedaż "nieco innych" produktów z niedoskonałościami. Jakością nie odbiegają jednak od standardowo spotykanych w sieciach handlowych warzyw i owoców.

Ponieważ wielu konsumentów decyduje według kryteriów wizualnych, tylko jednolite towary często trafiają do supermarketów. Aby dać szansę klientom na owoce i warzywa z „wadami”, Kaufland sprzedaje takie produkty luzem, tak aby każdy mógł wybrać dla siebie to, co lubi osobiście.

Cena jest również używana jako przynęta. Marchew, ziemniaki i jabłka są sprzedawane po 77 centów za kilogram. Standardowe jabłka kosztują prawie trzy razy więcej, a marchewki i ziemniaki prawie dwa razy więcej.

Klienci w 240 sklepach na południu Niemiec zdecydują o tym, czy krzywe warzywa i owoce zostaną na stałe wprowadzone do oferty sieci.  Jeśli sprzedaż będzie wystarczająco duża , wszystkie 660 sklepów Kaufland w Niemczech będzie sprzedawać owoce i warzywa z niedoskonałościami, a w zależności od sezonu dostępne będą również inne regionalne odmiany owoców i warzyw. Według szacunków Kauflanda, zazwyczaj około 5 procent zbiorów nie jest sprzedawane, ponieważ ogórki są krzywe, cebula mała, a jabłka szczególnie blade.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy