Nike podnosi wynagrodzenia

WST
opublikowano: 24-07-2018, 13:30

Koncern Nike podniesie płace dla około 7500 pracowników, donosi Reuters. Decyzja o wzroście wynagrodzeń zapadła dwa miesiące po tym, jak producent odzieży sportowej przeprowadził dochodzenie odnośnie niestosownego zachowania w miejscu pracy, które doprowadziło do odejścia kilku przedstawicieli kierownictwa firmy.

Korekta płac dotyczyć ma około 10 procent pracowników na wszystkich poziomach i w różnych rejonach świata. 

Na całym świecie amerykańska firma zatrudnia około 74 400 pracowników. Płaca menadżerów średniego poziomu w centrali w Portland wynosi od 40 tys. do 120 tys. USD rocznie, wynika z danych strony internetowej Glassdoor, specjalizującej się w wyszukiwaniu ofert pracy.

Nike znalazło się pod obstrzałem po skandalu związanym z przypadkami niestosownych zachowań w miejscu pracy. W konsekwencji dyrektor generalny Mark Parker zmuszony został w maju do przeproszenia  pracowników za swoją dotychczasową kulturę pracy.

Wraz z narastającymi skargami firmę opuściło kilku wysokiej rangi dyrektorów, w tym szef marki Nike Trevor Edwards, który otrzymał propozycję przejęcia kierownictwa firmy po Parkerze.

Według wcześniejszych danych The Wall Street Journal, korekta płac rozpocznie się w już w sierpniu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu