Nordea całkowicie wycofa się z Rosji

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 18-12-2020, 12:10

Nordea Bank poinformował, że zlikwiduje wszystkie swoje jednostki działające w Rosji. W ostatnich latach stopniowo ograniczał operacje w tym kraju w ramach planów minimalizacji ryzyka.

Nordea
Nordea
Maija Astikainen

Fiński pożyczkodawca już wcześniej ograniczył swój rosyjski biznes detaliczny, ale zapowiadał, że nadal będzie oferował część usług dla klientów korporacyjnych.

W czwartek Nordea Bank ogłosił jednak, że jego plan skoncentrowania się na operacjach nordyckich pociąga za sobą całkowitą likwidację rosyjskiej jednostki.

Największy bank w Skandynawii w ostatnich latach zwolnił kilka tysięcy osób i zamknął niektóre międzynarodowe filie, co miało mu pomóc w osiąganiu wyższych dochodów. Były dyrektor generalny Nordei, Casper von Koskull, zidentyfikował Rosję jako rynek, z którego można się wycofać w ramach planów zmniejszenia ryzyka wynikającego z prowadzenia działalności.

Pod koniec 2019 roku bank miał portfel 500 mln euro kredytów korporacyjnych w Rosji, o 43 proc. mniej niż rok wcześniej. W 2019 roku rosyjski oddział zatrudniał ok. 335 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane