Notowania Grajewa przechodzą korektę

RK
opublikowano: 16-07-2007, 00:00

Kurs spółki znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Istotnym momentem z punktu widzenia analizy technicznej było wybicie w sierpniu ponad 40 zł. W ostatnich kilkanastu miesiącach kształtowały sie kolejne fale wzrostu, przerywane nieznacznymi korektami. Warto zauważyć, że od maja 2007 r. kurs kształtuje przyspieszoną linię trendu (widoczna na wykresie).

Trwającą od początku lipca zniżkę określić należy jako poważną. W tym czasie cena spadła o blisko 13 proc. Wyraźnie wzrosły przy tym obroty, w związku z czym zasadne wydaje się pytanie, czy jest to kolejna korekta, czy też cena będzie kontynuować trend.

Ważne, że kurs zdołał utrzymać się ponad 75 zł, mimo naruszenia tej bariery 11 lipca. Te 75 zł to górny zakres luki startowej z końca maja. Na razie ryzyko pogłębienia przeceny zmalało, jednak w czasie kolejnych sesji prawdopodobnie nastąpi ponowny test tego poziomu. Obrona skutkować będzie próbą ataku na maksimum. Wybicie w dół oznacza kontynuację korekty do około 70 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu