„Obligacje Grecji wciąż za drogie”

MD
21-04-2010, 16:34

8 proc. rentowność 10-letnich obligacji Grecji jest zbyt niska biorąc pod uwagę sceptycyzm co do zdolności kraju do  redukcji deficytu budżetowego, powiedział Byron Wien, dyrektor zarządzający Blackstone Group.

- Państwa PIIGS – Portugalia, Irlandia, Włochy, Grecja i Hiszpania – są w trudnej sytuacji, mają znaczną różnicę między przychodami i wydatkami, niezbyt dobre perspektywy poprawy tego w krótkim czasie, więc czy to nie jest podobne do tego, czym są obligacje śmieciowe w USA – powiedział Wien w wywiadzie dla Radia Bloomberg. – 8 proc. rentowność papierów Grecji wciąż wydaje mi się za niska – dodał.

W środę rentowność 10-letnich obligacji Grecji przekroczyła 8 proc. i jest najwyższa od ponad 10 lat. Jest także ponad dwukrotnie wyższa niż obligacji Niemiec o podobnym terminie zapadalności. Spread między obligacjami Grecji i Niemiec osiągnął najwyższą w historii wartość 521 pkt bazowych.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / „Obligacje Grecji wciąż za drogie”