Czytasz dzięki

Obligacje Włoch tanieją przez politykę

opublikowano: 09-08-2019, 10:39

Rozpad koalicji rządowej we Włoszech spowodował odwrót inwestorów z rynku obligacji tego kraju.

Rentowność benchmarkowych obligacji 10-letnich Włoch rośnie najmocniej od 2018 roku po tym wicepremier i lider koalicyjnej Ligi Północnej Matteo Salvini ogłosił iż rząd nie ma już większości w parlamencie i wezwał do szybkiego ogłoszenia wyborów.

Cena obligacji 10-letnich Włoch w czwartek i piątek
Zobacz więcej

Cena obligacji 10-letnich Włoch w czwartek i piątek

Rentowność obligacji 10-letnich Włoch rośnie o 23 pkt. bazowe do 1,77 proc. To największy wzrost od września.

Agencja Fitch Ratings ma w piątek ogłosić wynik oceny Włoch, których rating BBB jest tylko dwa poziomy powyżej obszaru „śmieciowego”. Societe Generale i Danske Bank są przekonane, że rating nie zostanie zmieniony.

Mark Dowding, szef inwestycji w BlueBay Asset Management uważa jednak, że obligacje Włoch są obecnie świetną inwestycją, biorąc pod uwagę ich rentowność na tle innych państw strefy euro i przeszacowanie przez rynek ryzyka wyjścia Włoch z unii walutowej.

- W czasie kiedy inwestorzy poszukują rentowności, wycena obligacji Włoch jest bardzo atrakcyjna w porównaniu z większością aktywów o ocenie inwestycyjnej w strefie euro – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane