Obligatariusze dali czas Brasterowi

opublikowano: 28-05-2019, 14:28

Walne zgromadzenie posiadaczy wartych 10,5 mln zł obligacji telemedycznej spółki zgodziło się na przesunięcie ich wykupu o półtora roku. Kurs rośnie.

Topór, wiszący nad telemedycznym Brasterem, w tym miesiącu nie spadnie. 28 maja walne zgromadzenie obligatariuszy zgodziło się na przesunięcie terminu wykupu wyemitowanych w listopadzie 2016 r. obligacji za 10,5 mln zł z 29 maja tego roku (czyli z tej środy) na 29 listopada 2020 r.

Brak:
Brak:
Braster, którego prezesem jest Marcin Halicki, nie ma pieniędzy na spłatę obligacji.
Fot. Marek Wiśniewski

W głosowaniu wzięli udział posiadacze 62 proc. obligacji, nikt nie zgłosił sprzeciwów.

Braster dodatkowo zabezpieczył obligacje hipoteką na nieruchomości w podwarszawskich Szeligach, zobowiązał się też do częściowego wykupu wartości nominalnej obligacji w kolejnych okresach odsetkowych, poczynając od września tego roku.

Już wcześniej było wiadomo, że spółka w maju nie będzie w stanie wykupić obligacji.

— Nie będziemy dysponowali w maju kwotą, pozwalającą na wykup obligacji w całości. Liczymy na to, że obligatariusze zgodzą się na rozłożenie płatności na raty — tak, byśmy mogli jednocześnie spłacić im 100 proc. kapitału i kontynuować działalność — mówił już w marcu na łamach Pulsu Biznesu" Marcin Halicki, prezes Brastera.

Na początku maja spółka poinformowała w komunikacie giełdowym, że nie będzie dysponowała środkami na wykup obligacji ze względu na przedłużający się proces realizacji warunków umowy z European High Growth Opportunities Securitization Fund - funduszem, który w marcu zobowiązał się do dostarczenia Brasterowi maksymalnie 44 mln zł w 17 ratach w zamian za obligacje, wymienne na warranty subskrypcyjne, które z kolei będą mogły być wymienione na akcje.

Po informacji o decyzji zgromadzenia obligatariuszy na wtorkowej sesji kurs Brastera poszedł w górę o ponad 8 proc.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane