Czytasz dzięki

Obligatariusze dali czas Brasterowi

opublikowano: 28-05-2019, 14:28

Walne zgromadzenie posiadaczy wartych 10,5 mln zł obligacji telemedycznej spółki zgodziło się na przesunięcie ich wykupu o półtora roku. Kurs rośnie.

Topór, wiszący nad telemedycznym Brasterem, w tym miesiącu nie spadnie. 28 maja walne zgromadzenie obligatariuszy zgodziło się na przesunięcie terminu wykupu wyemitowanych w listopadzie 2016 r. obligacji za 10,5 mln zł z 29 maja tego roku (czyli z tej środy) na 29 listopada 2020 r.

Braster, którego prezesem jest Marcin Halicki, nie ma pieniędzy na spłatę obligacji.
Zobacz więcej

Brak:

Braster, którego prezesem jest Marcin Halicki, nie ma pieniędzy na spłatę obligacji. Fot. Marek Wiśniewski

W głosowaniu wzięli udział posiadacze 62 proc. obligacji, nikt nie zgłosił sprzeciwów.

Braster dodatkowo zabezpieczył obligacje hipoteką na nieruchomości w podwarszawskich Szeligach, zobowiązał się też do częściowego wykupu wartości nominalnej obligacji w kolejnych okresach odsetkowych, poczynając od września tego roku.

Już wcześniej było wiadomo, że spółka w maju nie będzie w stanie wykupić obligacji.

— Nie będziemy dysponowali w maju kwotą, pozwalającą na wykup obligacji w całości. Liczymy na to, że obligatariusze zgodzą się na rozłożenie płatności na raty — tak, byśmy mogli jednocześnie spłacić im 100 proc. kapitału i kontynuować działalność — mówił już w marcu na łamach Pulsu Biznesu" Marcin Halicki, prezes Brastera.

Na początku maja spółka poinformowała w komunikacie giełdowym, że nie będzie dysponowała środkami na wykup obligacji ze względu na przedłużający się proces realizacji warunków umowy z European High Growth Opportunities Securitization Fund - funduszem, który w marcu zobowiązał się do dostarczenia Brasterowi maksymalnie 44 mln zł w 17 ratach w zamian za obligacje, wymienne na warranty subskrypcyjne, które z kolei będą mogły być wymienione na akcje.

Po informacji o decyzji zgromadzenia obligatariuszy na wtorkowej sesji kurs Brastera poszedł w górę o ponad 8 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane