Obligatariusze Stalexportu zgodzili się ostatecznie na układ

10-05-2002, 12:10

W czasie piątkowego zgromadzenia w Londynie posiadacze obligacji zamiennych Stalexportu zaakceptowali proponowane pogorszenie warunków emisji, w tym umorzenie 40 proc. długu. Decyzja ta otwiera drogę do zaakceptowania przez wszystkich wierzycieli postępowania układowego firmy Emila Wąsacza. Sprawa ta będzie głosowana w Katowicach 28 maja.

- Okolo 97 proc. obligatariuszy głosowało za propozycjami Stalexportu. Oznacza to, ze zawarcie układu z wierzycielami jest niemal pewne - powiedział nam menedżer zaangażowany w transakcję.

Przypomnijmy, że piątkowe głosowanie dotyczyło posiadaczy papierów zamiennych spółki, wyemitowanych w 1997 r. Emisja była warta 50 mln USD, ale Stalexport parokrotnie skupował obligacje i zmniejszył wartość podstawowego długu z tytułu emisji o około jedną trzecią.

Firma zaproponowała obligatariuszom umorzenie 40 proc. długu, spłatę 25 proc. w 20 kwartalnych ratach i konwersję 35 proc. długu na akcje.

MT

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Obligatariusze Stalexportu zgodzili się ostatecznie na układ