Odchudzanie portfeli w USA

opublikowano: 17-11-2009, 16:01

Po kwadransie sesji na Wall Street nic nie pozwala przypuszczać, byśmy w dalszym ciągu handlu mieli stać się świadkami fali zakupów.

W pierwszych minutach handlu indeksy amerykańskie są pod kreską. S&P500 spadł z poniedziałkowego szczytu i znalazł się poniżej 1100 pkt. Wszystko wskazuje na to, że podaż będzie dziś w USA większa niż popyt. Takie zachowanie rynku zapowiadały kontrakty, a nastrojów nie poprawiły raczej dane makro, które – jak się wydaje – przeszły przez rynek bez echa. Po poniedziałkowym rekordzie cen surowców dziś akcje spółek przedstawicieli sektora będą należały do bardziej wyprzedawanych. Po niespełna pół godzinie handlu o blisko 10 proc. zniżkuje kurs Smith International. Spółka podała wcześniej, że planuje publiczną emisję akcji. Zniżkują spółki farmaceutyczne. Rodzynkiem wśród nich jest Alkermes, której papiery rosną o ponad 10 proc. i mają drugi dzień wzrostowy. Zainteresowaniem inwestorów mogą cieszyć się akcje Home Depot. Kwartalny wynik netto spółki spadł o 9 proc., co oznacza, że był lepszy od prognoz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Odchudzanie portfeli w USA