OEX chce 20 mln zł z emisji

opublikowano: 11-04-2018, 22:00

Walne OEX ma zdecydować o emisji do 1,1 mln akcji w drodze subskrypcji prywatnej. Pieniądze spółka wykorzysta m.in. na przejęcia.

OEX na 14 maja zwołał NWZ, które ma zdecydować o emisji do 1 101 445 akcji zwykłych na okaziciela serii D. Chce je przydzielić w drodze subskrypcji prywatnej każdemu z akcjonariuszy, który spełni kilka warunków. Po pierwsze, będzie posiadać walory w liczbie reprezentującej więcej niż 0,5 proc. kapitału zakładowego i zarejestruje je na NWZ, na którym podjęta zostanie uchwała w sprawie podwyższenia kapitału. Po drugie, weźmie udział w procesie budowy księgi popytu i zadeklaruje zamiar objęcia akcji po cenie nie niższej niż ustalona przez zarząd cena emisyjna. Jeśli uprawnieni akcjonariusze nie obejmą wszystkich oferowanych akcji serii D, zarząd skieruje ofertę również do innych podmiotów. Cena emisyjna akcji serii D zostanie określona na podstawie budowy księgi popytu. W komunikacie prasowym spółka podała jednak, że oczekuje, iż w ramach emisji uda się jej pozyskać ok. 20 mln zł. Oznaczałoby to cenę emisyjną na poziomie ok. 18,16 zł, czyli zbliżoną do obecnej ceny rynkowej, która wynosi 19 zł.

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

Jerzy Motz, prezes spółki, uważa, że subskrypcja prywatna z wyłączeniem prawa poboru jest najkorzystniejszym sposobem podwyższenia kapitału.

— Pozwala na przyspieszenie i uproszczenie procesu i minimalizację kosztów. Jednocześnie zakładamy istotny udział obecnych akcjonariuszy, którym zapewniamy preferencje w przydziale akcji. Mamy też oczywiście nadzieję na pozyskanie nowych akcjonariuszy — mówi prezes.

Pieniądze z emisji spółka planuje przeznaczyć na inwestycjew dalszy rozwój segmentów back office i obsługi klienta oraz e-biznes poprzez ich organiczny rozwój, m.in. dzięki zasileniu kapitału obrotowego, oraz przez ewentualne akwizycje.

— Analizujemy możliwości głównie pod kątem technologii, które uzupełnią nasze kompetencje w obszarze cyfryzacji. Przyglądamy się kilku podmiotom i prowadzimy analizę rynku — mówi Jerzy Motz.

Udział w emisji zadeklarowali akcjonariusze OEX: Neo Investment oraz Real Management kontrolujący ponad 40 proc. kapitału zakładowego.© Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy