OF radzi: W poniedziałek weź pod lupę WIG20

OF
opublikowano: 01-12-2008, 09:54

W poniedziałek zwróć uwagę na indeks WIG20 - radzą specjaliści z Open Finance. Dlaczego?

Pomimo piątkowej przeceny o prawie 2 proc. WIG20 zakończył tydzień blisko 2 proc. powyżej poziomu sprzed tygodnia. Zamknięcie w okolicy 1740 pkt. wypada dokładnie na wysokości średniej z 20 sesji wskazującej krótkoterminowy trend, dlatego najbliższe dni będą ważnym testem dla byków. Jeżeli uznamy, że tezy o najpoważniejszej recesji na świecie od lat 30 ubiegłego wieku sprawdzą się w niedługim czasie, koniunkrtura na giełdzie nie będzie sprzyjać inwestorom przynajmniej przez kilkanaście miesięcy. 
Każda bessa charakteryzuje się jednak przynajmniej jednym silnym zrywem popytu i nie wykluczone, że właśnie do takiego ruchu przygotowywały się w ubiegłym tygodniu zagraniczne giełdy. Póki co powinniśmy nastawić się na dryfowanie WIG20 pomiędzy poziomem 1900 pkt. (poprzedni wierzchołek), a 1600 pkt. (linia krótkoterminowego trednu wzrostowego).

OF radzi: W poniedziałek weź pod lupę WIG20OF radzi: W poniedziałek weź pod lupę WIG20Poinformowali przed sesją:

Enea - rada nadzorcza powołała trzech nowych członków zarządu.

Internet Group - spółka zależna - CR Media - uzyskała finansowanie funduszy unijnych dla swojego nowego projektu. Projekt wart jest 18 mln PLN, a dotacja wyniesie 11 mln PLN.

AmRest - ma zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie sieci restauracji Sfinks. AmRest ma już 39 proc. akcji Sfinksa, ale nie zamierza obecnie ogłaszać wezwania do sprzedaży pozostałych akcji. Najpierw chce się upewnić, że Sfinks w ogóle jest zdolny do osiągania zysków.

Kable - razem ze spółką zależną spłaciły 19,5 mln PLN pożyczki zaciągniętej w nkt cables.

BBI Development - spółka zależna zleciła budowę budynku mieszkalnego przy ul Dolnej w Warszawie. Wartość zlecenia to 17,7 mln PLN.

BZ WBK - Fitch Ratings wciągnął bank na listę obserwacyjną ze wskazaniem negatywnym. Wcześniej to samo zrobiono z AIB - większościowym udziałowcem BZ WBK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OF

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / OF radzi: W poniedziałek weź pod lupę WIG20