Oferta Netii za blisko 72 mln zł najkorzystniejsza w przetargu Poczty

opublikowano: 14-03-2019, 12:15

W przetargu Poczty Polskiej na zapewnienie usługi operatora sieci WAN jako najkorzystniejsza została wybrana oferta Netii za 71,74 mln zł brutto.

Otwarcie ofert odbyło się 20 lutego. Wówczas okazało się, że Netia była jedynym wykonawcą, który zgłosił się do postępowania. Wcześniej przetargiem interesował się też Orange.

Budżet jaki Poczta Polska planowała przeznaczyć na zamówienie to 58,73 mln zł, co oznacza, że oferta Netii, przekraczała go o 22,1 proc. W tej sytuacji zamawiający mógł unieważnić postępowanie lub zwiększyć budżet.  Zdecydował się na drugą opcję.

Zamawiający nie zawsze decyduje się zwiększyć budżet zamówienia, nawet jeśli chodzi o relatywnie niewielkie kwoty. W 2017 r. GUGIK wołał unieważnić przetarg z budżetem 49,33 mln zł niż dołożyć brakujące 0,33 mln zł (czyli 0,7 proc. budżetu ) do kwoty najtańszej oferty złożonej przez Comarch. Zrobił to pomimo, że projekt był finansowany ze środków POPC, a unieważnienie postępowania niosło ryzyko realizacji całego projektu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy