One-2-One skupi akcje i kupi firmę

KL
opublikowano: 25-08-2008, 00:00

Inwestorom podoba się zapowiedź skupu akcji One-2-One. A firma planuje kolejne kroki, by wzmocnić grupę. Wkrótce wieści o przejęciu.

Inwestorom podoba się zapowiedź skupu akcji One-2-One. A firma planuje kolejne kroki, by wzmocnić grupę. Wkrótce wieści o przejęciu.

Informacja o planowanym buy-backu podgrzała wczoraj kurs One-2-One. Akcje podrożały o 11,4 proc. i na koniec sesji kosztowały 4,51 zł.

Za tydzień akcjonariusze One-2-One zadecydują, czy przeprowadzić skup akcji spółki.

— Postępujemy podobnie jak wiele spółek obecnie. Chcemy skupić nasze akcje taniej, by w przyszłości, gdy wróci lepsza koniunktura, móc zarobić na nowej emisji po wyższej cenie — wyjaśnia Mariusz Malec, prezes One-2-One.

Według projektów uchwał, spółka może skupić do 20 proc. własnych akcji. Upoważnienie zarządu do skupu będzie ważne przez pięć lat. Firma chce wydać na ten cel do 2,6 mln zł.

Pomysłodawcą buybacku był fundusz MCI, który ma 30 proc. udziałów w One-2-One, firmie zajmującej się przede wszystkim technologiami mobilnymi. Podobne intencje MCI wyraża także wobec Bankiera. Udziałowcy podejmą decyzję w tej sprawie 5 września. Fundusz, kierowany przez Tomasza Czechowicza, zapowiadał już na początku roku, że chce wyjść z obu spółek. Można się domyślać, że niskie obecnie wyceny giełdowe przeszkadzają w realizacji tych planów.

One-2-One niedawno podało wyniki finansowe. W pierwszym półroczu tego roku miało 31,2 mln zł przychodów. Rok wcześniej było to 7,76 mln zł. Spółka wypracowała zysk netto w wysokości 457 tys. zł, podczas gdy rok wcześniej wynosił on 38 tys. zł. Poprawa była częściowo wynikiem rozbudowy grupy, ale nie tylko.

— Zakończyliśmy już reorganizację w przejmowanych spółkach (ATS i Comtica). Jesteśmy na etapie, kiedy możemy skupić się na rozwoju i to widać również w naszych wynikach finansowych — komentuje Mariusz Malec, prezes One-2-One.

Dodaje, że chodzi zarówno o rozwój organiczny, jak i przez przejęcia.

— Dotąd skupialiśmy się na reorganizacji i odsuwaliśmy akwizycje w czasie. Mogę jednak już powiedzieć, że pracujemy nad przejęciami w Polsce i za granicą. Mam nadzieję, że jedno z nich zostanie sfinalizowane we wrześniu lub w październiku. Potem, kiedy się zakończy, niewykluczone jest jeszcze jedno — mniejsze — zapowiada prezes.

W trzecim kwartale powinny być już widoczne także efekty przejęcia od funduszu MCI firmy Streemo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy