Opcje pod sąd

Adrian Boczkowski
14-01-2009, 06:52

Pierwsze giełdowe spółki przygotowują się do batalii sądowej z bankami. Chodzi o kilkaset milionów złotych i poczucie sprawiedliwości. Apator prawdopodobnie w przyszłym tygodniu jako pierwszy złoży pozew.  

Apator prawdopodobnie będzie pierwszą spółką giełdową, która złoży pozew sądowy przeciwko bankowi pośredniczącemu w jej transakcjach opcyjnych. Decyzja ma zapaść w przyszłym tygodniu. Stawką jest co najmniej kilkanaście milionów złotych. Gdyby nie feralne opcje walutowe, Apator przekroczyłby zeszłoroczne prognozy finansowe. Toruńska spółka była jednak zmuszona pod koniec grudnia do obniżenia szacunków o blisko jedną trzecią (10 mln zł).

— Przygotowujemy się do złożenia pozwu sądowego. Szok już minął i czekamy na pełną, końcową opinię zatrudnionych przez nas prawników. Czujemy się wpuszczeni w maliny przez bank. Próbujemy jeszcze dojść polubownie do porozumienia, więc nie chcę epatować nazwą tej instytucji — mówi Janusz Niedźwiecki, prezes Apatora.

Co planują inne spółki, które uważają, że zostały "wpuszczone" w opcje, oraz rady prawników, jak negocjować z bankami, w środowym Pulsie Bizensu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adrian Boczkowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Opcje pod sąd