Orco wycofuje notowania z Euronext w Paryżu, zastanawia się nad opuszczeniem GPW

ISBNews
opublikowano: 08-01-2016, 08:55

Orco Property Group dobrowolnie zwróciło się o wycofanie swoich akcji z notowań na giełdzie Euronext w Paryżu, podała spółka. Zgodnie z komunikatem Orco nadal "rozważa" wycofanie swoich akcji z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

"Po głębokim przeglądzie struktury, wyników operacyjnych i finansowych oraz kosztów związanych z notowaniem na Euronext w Paryżu, jak również biorąc pod uwagę płynność i wolumeny transakcji spółka dobrowolnie zwróciła się o wycofanie z notowań wszystkich jej 314 507 629 akcji zwykłych z Euronext w Paryżu" - czytamy w komunikacie.

314 507 629 akcji spółki będzie nadal notowane na giełdzie w Luksemburgu, podano również.

"Spółka rozważą także delisting 114 507 629 jej akcji z regulowanego rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (...). W związku z tym LuxSE pozostanie jedynym regulowanym rynkiem dla akcji spółki" - czytamy dalej.

W październiku ub.r. Orco Property Group podało, że planuje wycofanie swoich akcji z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

"Intencją jest wycofanie akcji notowanych na warszawskiej giełdzie z obrotu, co jest uwarunkowane wymaganiami regulacyjnymi i ostateczną decyzją w kwestii rozpoczęcia procesu delistingu" - napisano wtedy.

Orco Property Group jest inwestorem, deweloperem oraz zarządcą aktywów działającym na środkowoeuropejskim rynku nieruchomości i usług hotelarskich. Działa w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, koncentrując się na rynku czeskim, węgierskim, polskim, rosyjskim, chorwackim, niemieckim i słowackim. Siedziba główna Orco Property Group mieści się w Luksemburgu. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu