2010-03-24 19:20Grad o inwestorze dla LOT i sprzedaży akcji PGE
Aleksander Grad, minister skarbu powiedział w programie Biznes Informacje w stacji Polsat News, że resort przeprowadził już wstępne rozpoznania od 4 inwestorów branżowych i od 2 finansowych na LOT. Ocenił, że koniec prywatyzacji spółki przypadnie bardziej na 2011 niż na 2010 r.
2010-03-24 12:00Uwaga na pułapkę!
WIG20 idzie na 2500 pkt.? „Ostatnio rynek lubi oszukiwać inwestorów” – ostrzega Mirosław Dziółko z Millennium TFI. Wzrosty wrócą, ale dopiero za ...
2010-03-23 14:16KGHM i Tauron dogadały się ws. Blachowni
KGHM podpisał porozumienie z Tauronem w sprawie powołania spółki Elektrownia Blachownia Nowa. Nowa spółka zbuduje elektrownię węglową o mocy 910 MW na terenie PKE Elektrowni Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu - podały spółki w komunikacie prasowym.
2010-03-22 12:19„Kiedy z WIG20 wyleci Bioton?”
Dziś z indeksu WIG20 wypadła Agora. Internauta o nicku „plebs” od razu zapytał, „a kiedy wyleci Bioton?”. Odpowiadamy.
2010-03-22 00:00WIG20: witamy PGE, a żegnamy Agorę
2010-03-18 14:33Tauron rozważy nową emisję akcji na przełomie 2011/2012
Przygotowująca się do debiutu giełdowego grupa Tauron, która w środę ogłosiła, iż rezygnuje w tym roku z nowej emisji akcji, przewiduje, że do takiej emisji może dojść w końcu 2011 lub na początku 2012 roku - podał w czwartek zarząd spółki.
2010-03-17 21:35Nie przegap w czwartek, 18 marca
2010-03-17 14:41Bury: 25 mld zł z prywatyzacji realne, dużo z energetyki
Ministerstwo Skarbu Państwa planuje w tym roku ambitne przychody z prywatyzacji. 25 mld zł jest realne, a prywatyzacja energetyki będzie istotnym źródłem tych przychodów - powiedział w środę dziennikarzom wiceminister skarbu Jan Bury.
2010-03-17 10:55Tauron: Emisji nie będzie
To już pewne; przygotowująca się do debiutu giełdowego grupa Tauron, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie podwyższy w tym roku kapitału w drodze nowej emisji akcji. "Na razie inwestorom będą zaoferowane jedynie akcje należące do Skarbu Państwa" - podała spółka.
2010-03-16 11:24„Złoty technicznie wykupiony”
Złoty nieśmiało rośnie w siłę. To rozgrzewka? Tak uważają analitycy ING BSK, którzy zalecają Polakom, aby „przejściowe osłabienia naszej waluty wykorzystywać do sprzedaży euro”.
2010-03-15 11:04Najkrótsza emisja świata
Tauron bez emisji? Taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny – uważa poniedziałkowy „Parkiet”.
2010-03-11 17:57Francuzi zainteresowani polską energetyką
Francuskie firmy są zainteresowane zwiększeniem inwestycji w Polsce, zwłaszcza w sektorze elektroenergetycznym - podkreślił w czwartek w Paryżu minister skarbu Aleksander Grad, po spotkaniu z francuskimi przedsiębiorcami.
2010-03-10 17:54Grad zaprezentuje ofertę prywatyzacyjną w Paryżu
Minister skarbu Aleksander Grad zaprezentuje francuskim inwestorom w czwartek w Paryżu ofertę prywatyzacyjną spółek Skarbu Państwa. Według szefa resortu, Francja jest jednym z największych inwestorów zagranicznych w Polsce.
2010-03-10 15:23Państwowe kopalnie miały prawie 167 mln zł straty
166,9 mln zł strat netto zanotowały łącznie w ubiegłym roku należące do Skarbu Państwa spółki węglowe. Wydobycie węgla zmniejszyło się o 5,8 mln ton, a sprzedaż tego surowca spadła prawie o 9,5 mln ton - wynika z danych Ministerstwa Gospodarki.
2010-03-08 09:12Tauron przegrał z KGHM
W weekend w piłkarskiej ekstraklasie spotkały się drużyny, których sponsorami strategicznymi są możne spółki, kontrolowane przez Skarb Państwa. Rozstrzygnięcie było zaskakujące.
2010-03-04 15:11W 2009 r. Tauron Polska Energia zarobiła 184,5 mln zł
Przygotowująca się do debiutu giełdowego spółka Tauron Polska Energia zamknęła ubiegły rok zyskiem netto w wysokości 184,5 mln zł; niemal cały zysk zasilił kapitał zapasowy firmy - zdecydowali w czwartek w Katowicach jej akcjonariusze.
2010-03-01 07:12Kryzys szybko minął
Na koniec tego roku spodziewam się, że indeksy będą wyżej niż obecnie, mówi Witold Stępień, prezes DM Banku Handlowego.
2010-02-24 14:14Tauron na GPW do połowy roku
Wprowadzenie na giełdę grupy energetycznej Tauron Polska Energia powinno nastąpić do połowy tego roku. Przygotowania do upublicznienia spółki przebiegają zgodnie z harmonogramem - poinformował wiceminister Skarbu Państwa Adam Leszkiewicz.
2010-02-22 14:12Tauron sponsorem Ruchu
Klub piłkarski, notowany na NewConnect, doczekał się sponsora z prawdziwego zdarzenia.
2010-02-18 17:31Schmid: Skarb powinien mieć pakiet mniejszościowy GPW
Skarb Państwa powinien pozostawić sobie pakiet mniejszościowy w akcjonariacie Giełdy Papierów Wartościowych - powiedziała w czwartek PAP wiceminister skarbu Joanna Schmid. Dodała, że resort konsultuje obecnie z uczestnikami rynku strategię prywatyzacji GPW.