OT Logistics rozważa większe zaangażowanie w przewozy kolejowe dzięki akwizycji

ISBnews
opublikowano: 10-09-2014, 14:25

OT Logistics rozważa samodzielne prowadzenie przewozów kolejowych, na razie koncentrując się na zdobywaniu kompetencji w tym obszarze i obserwacji rynku. Szersze wejście w ten segment przewozów z pewnością wiązałoby się z akwizycją, poinformował agencję ISBnews prezes Piotr Pawłowski.

"Poza działalnością spedycyjną przy współpracy przewoźników kolejowych, która jest obecnie realizowana w naszej grupie kapitałowej, chcemy nabyć kompetencje do obsługi własnej floty. Patrzymy, oceniamy, czy będziemy mieli możliwości, by ten biznes rozwijać. Jeśli się okaże, że będzie to biznes bardzo perspektywiczny, to na pewno w tym kierunku pójdziemy" - powiedział Pawłowski ISBnews.

Według niego, rozszerzenie działalności w przewozach kolejowych będzie oznaczało akwizycję.

"Wejście w rynek kolejowy z pewnością nie będzie się odbywać poprzez zakupy np. nowego taboru, to się ekonomicznie nie obroni. Aktywność w tym obszarze może być oparta tylko i wyłącznie o akwizycje" - powiedział prezes.

Dodał, że w tym obszarze spółka jest zainteresowana szeregiem procesów, które się na rynku polskim dzieją, natomiast z uwagi na charakter ich zaawansowania nie może udzielać szerszego komentarza.

Prezes przypomniał, że w segmencie kolejowym spółka dysponuje obecnie ok. 200 wagonami, a przychody z tej działalności przekraczają 100 mln zł.

Wcześniej podczas konferencji prasowej wiceprezes Daniel Stachiewicz poinformował, że OT Logistics "myśli nad rozwojem grupy, a kolejne akwizycje wchodzą w grę". Dodał, że model działania obecnie prowadzony w Polsce spółka będzie chciała tworzyć w innych krajach, w których jest obecna. Podkreślił ponadto, że w strukturze grupy brakuje przewoźnika kolejowego.

Stachiewicz powiedział również, że w zakresie możliwości OT Logistics, przy wsparciu się rynkiem zewnętrznym, jest nabycie spółki "wielkości CTL Logistics". Według niego, gdyby była taka możliwość i decyzja, finansowanie nie byłoby problemem. Jednocześnie przedstawiciele spółki zastrzegli, że jest to tylko teoretyczne porównanie i nie skomentowali możliwości nabycia CTL Logistics.

Grupa OT Logistics świadczy usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne w Polsce i Europie Środkowej oraz Zachodniej. Ma dominującą pozycję w transporcie wodnym śródlądowym w Polsce (ponad 80% rynku) i na terenie środkowo-wschodnich Niemiec (ponad 40% rynku). Spółka zadebiutowała na głównym rynku GPW w lipcu 2013 r. W 2014 r. do Grupy dołączyły C.Hartwig Gdynia i jej spółki zależne oraz Bałtycki Terminal Drobnicowy Gdynia.

Tomasz Chaberko

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Transport i logistyka / OT Logistics rozważa większe zaangażowanie w przewozy kolejowe dzięki akwizycji