PARP: szansa na wsparcie innowacyjnych inwestycji sektora MŚP

opublikowano: 16-01-2007, 18:48

Małe i średnie firmy mogą do końca stycznia 2007 r. składać wnioski o dofinansowanie z UE innowacyjnych inwestycji.

Małe i średnie firmy mogą do końca stycznia 2007 r. składać wnioski o dofinansowanie z UE innowacyjnych inwestycji, w ramach programu Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw (WKP).

Wnioski przyjmuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Chodzi o tzw. część 2.2.1. programu WKP, realizowanego od 2004 r. W ramach tej części można się starać o dotacje z budżetu unijnego dla firm dokonujących nowych inwestycji.

Do wykorzystania jest ok. 600 mln zł. Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą aktualnie liczyć na dofinansowanie z tej puli dużych projektów inwestycyjnych, spełniających wymóg wysokiej innowacyjności oraz zakładające wzrost zatrudnienia. Minimalna kwota wsparcia wynosi 500 tys. zł.

"Warto, aby przedsiębiorcy nie czekali ze złożeniem wniosku (...) do ostatniej chwili. Wnioski złożone na 7 dni przed terminem (31 stycznia 2007 r.) zostaną sprawdzone pod względem formalnym i jeśli będą zawierały uchybienia lub braki, to przedsiębiorca nie będzie miał możliwości uzupełniania ich" -czytamy w informacji PARP.

Pula dofinansowania (a tym samym i wkładu własnego) zależy od wielkości firmy i regionu, w którym dana firma ma siedzibę. W przypadku małych i średnich firm maksymalnie może to być 70 proc. dotacji w stosunku doi wartości projektu. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane