Pawlak nie wyklucza dokapitalizowania PKO BP

WST, Onet
opublikowano: 29-11-2008, 11:29

Rząd rozważa dofinansowanie nie tylko Banku Gospodarstwa Krajowego, ale również PKO BP, ujawnił wicepremier Waldemar Pawlak . Ma to ułatwić Polakom dostęp do kredytów.

Zwiększenie dostępności kredytów to jeden z celów pakietu antykryzysowego, nad którym pracuje Michał Boni, minister w kancelarii premiera. Problem jest o tyle poważny, że w dobie kryzysu banki unikają udzielania kredytów i wolą trzymać pieniądze w obligacjach rządowych – pisze sobotnia „GW”.

Piątkowe media informowały, że rząd planuje dołożenie kapitału państwowemu BGK. W grę wchodzi przekazanie nawet 2 mld złotych, co pozwoli zasilić firmy w blisko 20 mld złotych kredytów w przyszłym roku. Jak podaje „Wyborcza”, okazuje się, że to nie koniec rządowej pomocy.

– Problem związany z sytuacją na rynku kredytowym może być rozwiązany także poprzez dokapitalizowanie banku PKO BP. Dzięki temu dostępniejsze stałyby się kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw – oświadczył wczoraj wicepremier ds. gospodarczych, Waldemar Pawlak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Onet

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pawlak nie wyklucza dokapitalizowania PKO BP