PGE rusza z ofertą publiczną wartą 5-6 mld zł

AMB
opublikowano: 12-10-2009, 00:00

Dziś poznamy prospekt emisyjny grupy zatwierdzony przez KNF w ekspresowym tempie.

Dziś poznamy prospekt emisyjny grupy zatwierdzony przez KNF w ekspresowym tempie.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ponarzekała na naciski w sprawie terminu zatwierdzenia prospektu Polskiej Grupy Energetycznej i… zaakceptowała dokument po niespełna trzech tygodniach od rozpoczęcia procedury. Łukasz Dajnowicz, rzecznik KNF, zapewnia, że nie zrobiła tego pod presją mediów, skarbu państwa i rynku.

— Zatwierdziliśmy prospekt, bo pojawił się w wersji, którą można było zatwierdzić. To nie kwestia nacisków. Jesteśmy urzędem niezależnym od polityków — mówi Łukasz Dajnowicz.

Decyzja komisji pozostawia spółce dość czasu na zrealizowanie najważniejszych elementów oferty. Ogranicza ją data 11 listopada, bo wtedy — w myśl przepisów amerykańskich — traci aktualność ostatnie sprawozdanie finansowe umieszczone w prospekcie (za I półrocze 2009 r.). Jeśli w tym terminie PGE zdąży przydzielić akcje, będzie mogła je sprzedać również inwestorom z USA. Harmonogram oferty, której wartość szacuje się na 5-6 mld zł, poznamy dziś — wraz z prospektem, którego publikację spółka zapowiedziała właśnie na poniedziałek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu