Po nerwowej sesji, amerykańskie giełdy zyskały na wartości

WST
opublikowano: 02-08-2007, 22:07

Zgodnie z oczekiwaniami analityków, czwartkowa sesja na amerykańskich parkietach cechowała się dużą zmiennością nastrojów. Podobnie zresztą jak i kilka poprzednich. Zakończyła się jednak sporym wzrostem. Dow Jones IA zyskał 0,76 proc. zaś Nasdaq Composite wzrósł o  0,87 proc. 

Na rynkach akcji trwa swoiste przeciąganie liny. Z jednej strony podaż motywowana wysokimi cenami akcji i indeksów oraz obawami o kondycję sektora finansowego (kredytodawców), z drugiej strony jest popyt zachęcany do działania każdą głębszą korektą wycen.

Tym razem kupujących wspierały dodatkowo taniejąca ropa i dobre wyniki spółek. Mieszane dane makro tym razem nie przekładały się bezpośrednio na decyzje inwestycyjne. Liczba nowych bezrobotnych co prawda wzrosła, ale mniej niż oczekiwali analitycy. Gorszy za to od prognoz okazał się wzrost zamówień w przemyśle w czerwcu.

Stronę popytową kusiły zwłaszcza spółki mogące pochwalić się doskonałymi wynikami kwartalnymi. Tak jak miało to choćby miejsce w przypadku Nokii, konglomeratu Unilever czy koncernu medialnego Walt Disney. Odżyło przy tym zainteresowanie papierami instytucji finansowych z Citigroup i JP Morgan na czele.

W przypadku notowań akcji Hewlett-Packard, jednego na największych producentów sprzętu komputerowego do aprecjacji przysłużyli się analitycy Bank of America, którzy rozpoczęli rekomendowanie walorów od zalecenia "kupuj".

Rósł też kurs papierów IBM. Jednak w przypadku "Big Blue" analitycy ocenili poziom atrakcyjności inwestycyjnej na "neutralnie".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Po nerwowej sesji, amerykańskie giełdy zyskały na wartości