Poczta hybrydowa rusza w Polsce za unijne pieniądze

MIB
opublikowano: 26-11-2009, 00:00

Spółka Arcus realizuje projekt poczty hybrydowej dla firmy outsourcingu biznesowego Fibra-Hallo.

Spółka Arcus realizuje projekt poczty hybrydowej dla firmy outsourcingu biznesowego Fibra-Hallo.

Umowa obejmuje dostawę przez Arcus systemów kopertujących Pitney Bowes oraz urządzeń drukujących do obsługi korespondencji masowej i wydruków. Kontrakt przewiduje również serwis urządzeń przez 5 lat.

— Od kilku lat pracowaliśmy nad rozwiązaniem do zarządzania korespondencją masową i cieszymy się, że Fibra-Hallo nas doceniła — mówi Wiktor Różański, wiceprezes Arcus.

Poczta hybrydowa łączy funkcjonalność poczty elektronicznej z cechami tradycyjnych usług pocztowych. Listy "hybrydowe" przesyłane są drogą elektroniczną z komputera nadawcy do Centralnego Ośrodka Fibry. System sortuje, formatuje i drukuje, a następnie kopertuje i adresuje listy. Potem automatycznie wybiera "ośrodek wydruku" najbliższy miejscu nadania korespondencji, by zoptymalizować koszty logistyczne i przyspieszyć doręczenie.

— Wdrożenie poczty hybrydowej to pierwsza inwestycja na tak ogromną skalę w Polsce — twierdzi Robert Giersz, dyrektor zarządzający Fibra-Hallo.

Na realizację przedsięwzięcia firma Fibra-Hallo otrzymała 7 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka "Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym". Całkowita wartość projektu szacowana jest na 12,49 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu