Podróże służbowe nadal modne

SW
opublikowano: 12-01-2012, 00:00

Liczba podróży służbowych nie zmieni się w tym roku. Najbardziej uciążliwe są kłopoty z lotami.

Liczba podróży służbowych w bieżącym roku utrzyma się na tym samym poziomie co w 2011 r., jak deklaruje 85 proc. respondentów, którzy wzięli udział w corocznym badaniu Deloitte „Business Travel Survey”, przeprowadzonym na grupie 1000 osób podróżujących służbowo.

— Utrzymanie się liczby podróży służbowych w roku 2012 jest pozytywnym znakiem, szczególnie w związku z towarzyszącą nam niepewnościąoraz prognozowanym spowolnieniem gospodarczym w Europie — mówi Bartosz Krawczyk, menedżer w dziale Konsultingu Deloitte.

Większość podróżujących służbowo zwraca uwagę na różnice w hotelach działających pod tą samą marką w różnych lokalizacjach. Dwie trzecie respondentów najczęściej pracuje w swoich pokojach, a w przestrzeniach otwartych często robi to prawie dwie piąte w przedziale 18-44 lat i 17 proc. osób powyżej 45. r.ż. Automatyczny check-in w hotelu preferuje 36 proc. podróżujących służbowo w przedziale 18-44 lat i jedynie 19 proc. uczestników badania powyżej 45. r.ż. Ponadto 6 na 10 podróżujących służbowo zgadza się zapłacić więcej za odpowiednie wyposażenie hotelu. Dla 77 proc. respondentów nadal bardzo ważny jest bezpłatny dostęp do internetu. Brak udogodnień w wyposażeniu czy niekompetentni pracownicy w hotelach mają jednak mniejsze znaczenie niż problemy związane z liniami lotniczymi. Najważniejsze niedogodności w trakcie wyjazdów biznesowych, wskazane przez respondentów, to opóźnienia związane ze zwiększonym bezpieczeństwem na lotniskach (30 proc.) oraz odlotem samolotów (37 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu