Pojawiły się nowe gwiazdy polskiego biznesu

Artur Niewrzędowski
08-01-1999, 00:00

Pojawiły się nowe gwiazdy polskiego biznesu

OSKAR POLSKIEGO BIZNESU: Percy Barnevik, twórca szwajcarsko-szwedzkiej Grupy ABB, która zainwestowała w Polsce ponad 310 mln USD, uzyskał to honorowe wyróżnienie „w uznaniu dla szczególnych zasług i dokonań w działalności na rzecz promowania polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej i osobistego zaangażowania w jej rozwój”.

AMBASADORZY POLSKIEGO BIZNESU: Tytuły uzyskali: Hans Joachimow Korber, prezes Metro AG oraz Scott R. Mackie (na fotografii), dyrektor generalny General Motors Poland i Opel Polska.

BUSINESSMAN ROKU: Tytuły przyznano dwóm polskim menedżerom. Zostali nimi: Andrzej Wojda, twórca i prezes spółki Soki Dr Witt , którego firma w minionym roku wybudowała kosztem 25 mln zł rozlewnię soków oraz pozyskała inwestorów — EBOR, BRE i Pictet oraz Adam Polanowski, szef agencji Polanowscy-Nieruchomości. Dysponuje ona największą w Polsce siecią biur obrotu nieruchomościami. Adam Polanowski jest ponadto współwłaścicielem i prorektorem pierwszej w Europie Środkowej i Wschodniej Wyższej Szkoły Gospodarowania Nieruchomościami.

BUSINESSWOMAN ROKU: Tytuł przyznano Bożenie Przywieczerskiej, współwłaścicielce spółek z branży transportowej, tekstylnej i rozrywkowej: Classic Trio, Ad rem, Cosmo Erge Orchestra oraz Alco. Produkuje ona ubrania w kłobuckim Domu Mody i Elegancji. Jest właścicielką sieci hurtowni Maveli.

Stowarzyszenie Polski Klub Biznesu, należące do Club of Europe, od dziewięciu lat przyznaje statuetki i wyróżnienia dla najlepszych firm, menedżerów i produktów roku. Laureaci wyłaniani są przez kapitułę złożoną z beneficjentów z lat poprzednich oraz przedstawicieli życia gospodarczo-politycznego. Piętnastego stycznia zostaną wręczone kolejne wyróżnienia w kategoriach, businessman roku, firma roku, produkt roku i najlepszy debiut w biznesie za 1998 rok. Uroczystość wręczenia statuetek odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie z udziałem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Niewrzędowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pojawiły się nowe gwiazdy polskiego biznesu