Pol: rozpoczniemy budowę autostrady A-1 w II połowie 2004 r.

07-11-2003, 11:54

PAP: Budowa autostrady A-1, mającej połączyć Gdańsk z granicą polsko-czeską, powinna ruszyć w drugiej połowie przyszłego roku - poinformował PAP w piątek wicepremier Marek Pol, przebywający na szczycie państw Środkowoeuropejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (CEFTA) w słoweńskim Brdo pri Kranju.

"Nie ma żadnych szans, żeby ta budowa ruszyła wcześniej" - powiedział Pol. Dodał, że Ministerstwo Infrastruktury jest już po kolejnej rundzie rozmów z koncesjonariuszem i "wszystko zmierza w dobrym kierunku". Nie chciał ujawnić szczegółów tych rozmów, tłumacząc, że "powinno w nich być jak najmniej polityki".

Pol negatywnie ocenił planowaną na piątek w Warszawie manifestację na rzecz budowy autostrady A-1, organizowaną przez władze samorządowe województwa pomorskiego. Wicepremier powiedział, że organizują ją osoby, które wcześniej przyczyniały się do opóźnienia budowy tej autostrady.

Zdaniem Pola, protest "bardziej jest rozpoczęciem kampanii wyborczej do Sejmu pana marszałka województwa pomorskiego (Jana Kozłowskiego)" i w rzeczywistości nie wiąże się z budową autostrady.

Minister dodał, że zdaje sobie sprawę, iż budowa autostrady A-1 ma wielu "pozornych przyjaciół, ale ci pozorni przyjaciele robią wszystko, by przeszkodzić budowie tej autostrady. A ja chcę obiecać, że mimo wszystko zbudujemy tę autostradę".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pol: rozpoczniemy budowę autostrady A-1 w II połowie 2004 r.