Polański nakręci nowy film we Francji, nie w Polsce

AD
opublikowano: 06-06-2016, 09:52

Roman Polański swój najnowszy film - poświęcony aferze Dreyfusa - będzie jednak kręcił we Francji, nie w Polsce - donosi Los Angeles Times, powołując się na producenta. Powodem mają być względy podatkowe, a nie możliwa ekstradycja reżysera z Polski.

- Decyzja o przeniesieniu planu zdjęciowego z Polski do Francji została podjęta kilka miesięcy i nie ma związku z możliwą ekstradycją reżysera z Polski do USA - napisał w wypowiedzi e-mailowej dla Los Angeles Times producent filmu Robert Benmussa. Zaznaczył, że powodem jest zapowiedziana we Francji nowa 30-procentowa ulga podatkowa, mająca objąć producentów filmów. Rząd chce w ten sposób zatrzymać masowe przenosiny planów zdjęciowych z Francji do tańszych lokalizacji, m.in. w Polsce.

YouTube

Kilka dni temu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział, że kieruje do Sądu Najwyższego kasację w sprawie decyzji dotyczącej Romana Polańskiego, w której to sprawie sąd krakowski zdecydował o niewydawaniu reżysera Stanom Zjednoczonym.

Film o tzw. aferze Dreyfusa miał początkowo powstawać właśnie w Polsce, co Roman Polański zapowiadał jeszcze w 2014 r. Pierwsze klapsy miały paść jeszcze w lipcu 2015 r., ale nastąpiło opóźnienie i obecnie są zaplanowane dopiero na 2017 r. 

Współautorem scenariusza do tego obrazu jest brytyjski pisarz Robert Harris.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane