Polnord łaknie kapitału

opublikowano: 06-11-2019, 07:01

Polnord wyemituje obligacje o wartości do 150 mln zł. Pieniądze są  potrzebne na refinansowanie zadłużenia i finansowanie bieżącej działalności.

Maksymalna wartość emisji to 150 mln zł, a nominał jednego waloru to 1 mln zł.  Obligacje będą emitowane w trybie oferty publicznej poprzez skierowanie propozycji nabycia do inwestorów będących klientami profesjonalnymi. Oferta publiczna obligacji nie wymaga udostępnienia do publicznej wiadomości prospektu.

Marcin Gomoła, prezes Polnordu, zapowiada, że nowa strategia firmy
wprowadzi ją na trwałą ścieżkę wzrostu.
Zobacz więcej

AMBITNE PLANY:

Marcin Gomoła, prezes Polnordu, zapowiada, że nowa strategia firmy wprowadzi ją na trwałą ścieżkę wzrostu. Fot. Marek Wiśniewski

Minimalna wartość nominalna emitowanych obigacji, których objęcie jest konieczne dla dojścia emisji do skutku to 75 mln zł. 

Spółka planuje rozpoczęcie procesu od dnia 6 listopada 2019 r., a przewidywaną datą przydziału obligacji jest 15 listopada 2019 r.

"Obligacje są oprocentowane od daty emisji do daty wykupu Obligacji. Kwota odsetek obliczana jest odrębnie dla każdego 3-miesięcznego okresu odsetkowego. Wysokość stopy procentowej zależna jest od dokonania przez właściwy sąd wieczysto-księgowy wpisu hipoteki do ksiąg wieczystych i wynosi do dnia wpisu - 8,00 proc. w stosunku rocznym, oraz od dnia wpisu - 6,00 proc. w stosunku rocznym"  - podała spółka. 

Ponadto, Obligacje zawierają mechanizm wypłaty dodatkowego świadczenia pieniężnego. Wysokość świadczenia dodatkowego oparta jest o liczbę metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej (PUM) i komercyjnej (GLA) w ramach zakończonych w danym okresie projektów.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu