Czytasz dzięki

Połowa Polaków chce powrotu niedziel handlowych

  • DI
opublikowano: 19-08-2020, 10:30

51 proc. Polaków chciałoby, aby sklepy były otwarte w każdy dzień. Przeciwnego zdania jest co trzeci respondent, poinformowało CBRE powołując się na wyniki badania przeprowadzonego w drugiej połowie czerwca.

CBRE zwraca uwagę, że zarówno na wsi, jak i w miastach do 500 tys. mieszkańców odsetek Polaków, którzy chcą powrotu do handlowych niedziel, utrzymuje się poziomie ok. 50 proc.

- Różnice widać wyłącznie w największych miejscowościach powyżej 500 tys. mieszkańców, gdzie aż 57% osób uważa, że wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę było błędem. To właśnie mieszkający w największych miastach mają często problem ze zrobieniem zakupów w inne dni niż weekend – głosi raport.

Młodzi respondenci są zgodni z ich najstarszą grupą, osób powyżej 55 roku życia. W obu przypadkach 52 proc. chce robić zakupy w niedzielę. W innych kategoriach wiekowych odsetek jest trochę niższy i wynosi 49 proc., podaje CBRE.

Badanie przeprowadzono 19-23 czerwca na ogólnopolskiej próbie 1061 osób. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane