Polska platforma wymiany kryptowalut rusza na podbój Indii

aktualizacja: 11-08-2017, 10:17

Bitbay, polska platforma wymiany bitcoina i innych kryptowalut uruchamia usługi w Indiach, donosi Economic Times.

- Umożliwimy wymianę w Indiach sześciu innych kryptowalut oprócz bitcona, chcielibyśmy współpracować blisko z władzami, aby usunąć wszelkie nieporozumienia dotyczące bitcoina i kryptowalut – powiedział gazecie  Chafik Abdellaoui, odpowiedzialny za komunikację w Bitbay.

Bitcoin, monety
Zobacz więcej

Bitcoin, monety

Bloomberg

Platforma chce udostępnić demo 14 sierpnia, w pełną usługę 10 dni później. Obecnie zatrudnia w Indiach 10 osób, ale planuje zwiększyć liczbę pracowników do końca roku do 50, pisze Economic Times.  

W Europie Bitbay umożliwia handel 17 różnymi walutami i obsłużył na swojej platformie transakcje wartości 50 mln EUR. 

Rynek kryptowalut szybko rośnie w ostatnim czasie. CoinDesk informował 7 lipca, że wartość wszystkich wirtualnych pieniędzy pobiła rekord z czerwca i sięgnęła 116,9 mld USD. 31 lipca nie przekraczała 90 mld USD.

Wahania kryptowalut są jednak bardzo duże, co oznacza duże ryzyko. Do tego dochodzi kwestia regulacji lub jej braku rynku wirtualnego pieniądza. Pod koniec lipca Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego ponownie ostrzegły, że wirtualne „waluty”, np. bitcoin, litecoin, czy ether nie są pieniądzem tzn. nie są prawnym środkiem płatniczym, a korzystanie z nich niesie duże ryzyko. Przyznały, że choć obrót „walutami” wirtualnymi w Polsce nie narusza prawa krajowego ani unijnego to podkreśliły, że posiadanie kryptowalut wiąże się z wieloma rodzajami ryzyka.

- Zdaniem ekspertów, „niektóre oferowane formy inwestowania w „waluty” wirtualne mogą mieć charakter piramidy finansowej, co – dodatkowo ze względu na opisane wyżej specyficzne rodzaje ryzyka – może w krótkim czasie doprowadzić do utraty środków finansowych inwestora – głosi komunikat z 31 lipca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, http://economictimes.indiatimes.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Polska platforma wymiany kryptowalut rusza na podbój Indii