Polski startup pozyskał 23 mln EUR finansowania

opublikowano: 09-05-2022, 14:42
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Właściciel marki Hotailors, Travel Manager, otrzymał 23 mln EUR nowego finansowania od funduszu DC24 ASI, który należy do spółki Dialcom24, twórcy serwisu Przelewy24.

Działający od 2016 roku Hotailors stworzył internetową platformę wspierającą organizację podróży służbowych, odbywanych także przez pracowników nieetatowych i zewnętrznych. Udostępnia loty ponad 900 linii lotniczych i możliwość rezerwacji w 2,2 mln hoteli na świecie. Pieniądze wykorzysta na ekspansję międzynarodową, udostępnienie nowych produktów ubezpieczeniowych i finansowych oraz zmianę marki na WorkTrips.com.

Filip Błoch, fot. ARC
Filip Błoch, fot. ARC

- Udało nam się przetrwać najtrudniejszy dla branży okres pandemii. Był to czas wielkich zwolnień i restrukturyzacji wśród agentów wyspecjalizowanych w biznes travel - powiedział Filip Błoch, prezes i współzałożyciel Hotailors. - My wykorzystaliśmy ten czas na rozbudowę zespołu handlowego, rozwój naszej technologii i działu IT oraz wzmocnienie rozpoznawalności. Obecnie widzimy ożywienie na rynku i powrót międzynarodowych korporacji do podróży służbowych - dodał.

Startup wykorzysta pieniądze do umocnienia pozycji na rynkach międzynarodowych, na których już jest obecny oraz wejście na nowe, w tym afrykańskie.

– Nie zwalniamy tempa, czego dowodem jest również oferowanie nowych produktów, w tym chociażby możliwość zakupu ubezpieczenia podróży oraz ubezpieczenie kosztów rezygnacji naszego partnera Axa Partners - powiedział Błoch.

Hotailors stawia sobie za cel uzyskanie pozycji kluczowego gracza na rodzimym rynku i jednego z czołowych na globalnym rynku podróży służbowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane