Popyt na akcje menedżera gwiazdy K-pop mniejszy niż oczekiwano

opublikowano: 06-10-2020, 08:28

Zainteresowanie akcjami Big Hit Entertainment, menedżera południowokoreańskiej grupy BTS, jest duży, ale nie aż tak, jak oczekiwano, informuje Reuters.

Inwestorzy indywidualni złożyli jak dotąd zamówienia na 89,6-razy więcej akcji Big Hit niż zostało dla nich przeznaczone, poinformowała jedna z firm prowadzących ofertę. Popyt jest o połowę słabszy niż podczas niedawnego IPO na giełdzie w Seulu akcji dewelopera gier Kakao Games. Analitycy tłumaczą to niepewnością dotyczącą przyszłości BTS. Niektórzy członkowie boysbandu mogą zostać powołani wkrótce do odbycia obowiązkowej, trwającej ok. 20 miesięcy zasadniczej służby wojskowej.

Członkowie południowokoreańskiego boysbandu BTS
fot. Bloomberg

- Popyt jest bardzo mocny, ale nie ma aż takiego trzęsienia ziemi jak niektórzy oczekiwali – powiedział o ofercie Hwang Hyun-jun, analityk DB Financial Investment.

Niektórzy analitycy prognozowali, że popyt na akcje Big Hit sięgnie 100 bln wonów (85 mld USD). Tymczasem jak dotąd wyniósł 8,6 bln wonów.

Big Hit sprzedaje w pierwotnej ofercie publicznej 20 proc. akcji. Chce pozyskać 962,6 mld wonów. W transzy inwestorów instytucjonalnych popyt przekroczył 1000-krotnie ofertę.

Giełdowy debiut spółki ma nastąpić 15 października.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane