Praca domowa ma wartość 1671,63 zł (KOPNIAK KARIEROWY)

W jeden dzień mamy do dyspozycji tylko 24 godziny i powinniśmy pamiętać, że każda sekunda ma swoją wartość. Dosłownie i w przenośni.

10 KOPNIAKÓW KARIEROWYCH NA MAJÓWKĘ>>

Cykl weekendowych felietonów poświęconych zagadnieniom pracy i kariery. W
 dniu odpoczynku szukamy nowych impulsów przydatnych na co dzień w życiu
 zawodowym. Chcemy inspirować i motywować, ale także stosować 
mobilizujące „kopniaki”.
Zobacz więcej

KOPNIAK KARIEROWY:

Cykl weekendowych felietonów poświęconych zagadnieniom pracy i kariery. W dniu odpoczynku szukamy nowych impulsów przydatnych na co dzień w życiu zawodowym. Chcemy inspirować i motywować, ale także stosować mobilizujące „kopniaki”. Fotolia

Więcej pracy czy życia rodzinnego? Kolejne 20 km samotnego biegu czy wypad z dzieckiem na balet? Ciekawa książka czy rozmowa ze znajomymi przy kawie? Do tego trzeba jeszcze zadbać o mieszkanie lub dom. Codzienność podsuwa trudne wybory i wyzwania.  

Sztuka życia polega ponoć na szukaniu złotego środka i właściwym wybieraniu. Chodzi więc o budowanie trwałej i dobrej hierarchii wartości. Dochodzi do tego jeszcze niezwykle trudne w praktycznym wymiarze słowo „odpowiedzialność”. Mamy być odpowiedzialni za inne osoby i siebie samych, a także za nasz czas.  

GUS opublikował tuż przed długim weekendem wyniki najnowszego badania „Budżet czasu ludności 2013”. Pierwsza część raportu ma 441 stron i rozkłada na czynniki pierwsze to, co Polacy robią ze swoim czasem. Badanie przeprowadzane jest co 10 lat w oparciu o metodologię Eurostatu.  

Z ankiet, które wynika, że w porównaniu z badaniem sprzed dekady więcej czasu poświęcamy na hobby i pracę zawodową, a mniej na korzystanie z prasy, książek, telewizji i na naukę. Odjęliśmy też trochę minut dobrowolnej pracy w organizacjach, praktykom religijnym i życiu towarzyskiemu.  

Raport podsyła mnóstwo danych statystycznych. Jedna ciekawa liczba ściga kolejną, która sporo mówi o Polakach. Pewna liczba przykuła jednak moją uwagę w sposób szczególny.  

- Przeciętna miesięczna wartość pracy domowej wykonywanej na rzecz własnego gospodarstwa domowego w przeliczeniu na jedną osobę wynosiła w maju 2013 r. 1671,63 zł - podaje GUS.  

W przypadku kobiet było to aż 2113,24 zł, natomiast u mężczyzn tylko 1218,01 zł. Takie dane otwierają kopalnię wniosków...

PRZECZYTAJ INNE TEKSTY Z SERII "KOPNIAK KARIEROWY">>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu