Premii nie będzie

Agnieszka Berger
17-05-2004, 00:00

Rada nadzorcza Polskiej Telefonii Cyfrowej zarekomendowała właścicielom niewypłacanie dywidendy.

Wszystko wskazuje na to, że — wbrew pierwotnym planom udziałowców — Polska Telefonia Cyfrowa (PTC), operator sieci Era i Heyah, zrezygnuje z wypłacenia pierwszej dywidendy udziałowcom (Elektrimowi Telekomunikacji i Deutsche Telekom). Po ogłoszeniu ubiegłorocznych wyników spółka sugerowała, że właściciele przymierzają się do wypłaty 450 mln zł z zysku za 2003 r. Później pojawiły się nieoficjalne sygnały, że rada nadzorcza PTC — prawdopodobnie z inicjatywy zarządu, który liczył na pozostawienie środków w firmie — wstrzymała decyzję w sprawie dywidendy i chce znów przeanalizować potrzeby finansowe operatora.

Ostatecznie w ubiegłym tygodniu poparła wniosek zarządu. Uznała, że lepiej będzie zrezygnować z wypłaty, przeznaczając cały zysk na potrzeby spółki, i — jak głosi komunikat — rekomendowała takie rozwiązanie zgromadzeniu wspólników.

PTC ogłosiła też wyniki po I kwartale. Przychody spółki przekroczyły 1,46 mld zł, zysk netto — 130 mln zł, marża EBITDA wyniosła 36,7 proc. Operator chwali się 6,9 mln klientów i blisko 37- -proc. udziałem w rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Berger

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Premii nie będzie