Prezes Goldman Sachs: to nie najlepszy moment do cięcia podatków

opublikowano: 02-11-2017, 21:10
aktualizacja: 02-11-2017, 21:11

Lloyd Blankfein, prezes banku inwestycyjnego Goldman Sachs zareagował na ogłoszenie projektu reformy podatkowej Republikanów stwierdzeniem, że obecnie nie jest najlepszy moment na cięcie podatków.

Wśród głównych propozycji Republikanów jest zapowiada od początku przez prezydenta Donalda Trumpa obniżka podatku dochodowego dla firm z 35 do 20 proc.

Zobacz więcej

Lloyd Blankfein

fot. Bloomberg

- Nie mogę powiedzieć, że to jest moment kiedy najbardziej chcemy stymulacji fiskalnej na rynku, w sytuacji gdy mamy pełne zatrudnienie, kiedy ostatni wzrost PKB wynosił 3 proc. - powiedział szef Goldman Sachs. - Nie wiem, czy to jest moment, kiedy trzeba dostarczyć największej stymulacji – dodał. 

Blankfein zgodził się z prezydentem Donaldem Trumpem, że amerykańska gospodarka może rosnąć szybciej niż obecnie. Ale jego zdaniem wzrost zaufania i pozbycie się złych regulacji byłyby lepszymi sposobami osiągnięcie tego wzrostu.

Blankfein pozytywnie wypowiedział się także o wyborze Jerome'a Powella na kolejnego szefa Fed. Jego zdaniem, to bardzo wiarygodny kandydat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu