Prezes PPWK: kurs spółki nie odpowiada jej wartości

KL, AS
03-10-2008, 13:23

Kurs PPWK przez ostatni rok zanurkował 70 proc. Szef spółki, Andrzej Ziemiński w ramach Akcji "Inwestor" odpowiada na pytania rozżalonych akcjonariuszy.

1. Dlaczego pomimo zrealizowania przejęć spółek Długie Rozmowy i Neotel oraz znacznego zwiększenia przychodów zysk PPWK tak mocno spadł w porównaniu a 2007r.?

Andrzej Ziemiński, prezes PPWK: Zarządy spółek giełdowych nie mają w zwyczaju komentować kursu. Jednak zdaniem Zarządu obecny kurs spółki PPWK nie odpowiada wartości grupy PPWK. 
  
2. Czy spółka przejmuje się losem akcjonariuszy i kursem akcji, który od maja 2007 spadł z 12 zł w okolice 1,40 zł przy wartości księgowej 2,34 zł?

KNF zatwierdził prospekt 29 czerwca 2007r. Asymilacja akcji nowej z emisji notowanych była 17 września. Kurs tego dnia wyniósł 4,06 zł. Zarząd spółki realizuje strategię budowy holdingu TMT, którą ogłosił w ubiegłym roku. Od września 2007 w grupie kapitałowej pojawiły się nowe spółki, tj. EL2, Neotel oraz Długie Rozmowy. Transakcję bezwątpienia zwiększyły wartość grupy. Jednocześnie pytający zdaje się nie zauważać, że od maja 2007 spadł WIG oraz indeksy wszystkich giełd na świecie.
  
3. Czy osoby zarządzające mają jakieś pomysły na zwiększenie przychodów i rentowności PPWK, poza połączeniem Neotela z DR i kolejnymi kosztownymi przejęciami?

Zarząd po transakcjach nabycia Neotel i Długie Rozmowy kilkukrotnie zwiększył przychody grupy PPWK. Na rentowność grupy bez wątpienia mają wpływ nabyte spółki. Neotel w pierwszym półroczu 2008 wypracował zysk netto w wysokości 2,2 mln, EL2 – 1,2 mln. Zarząd spółki Długie Rozmowy pracuje nad poprawieniem rentowności poprzez sprzedaż nowych usług. Prospekt emisyjny precyzyjnie opisywał cele emisyjne.
 
4. Czy koszty przejęcia Długich Rozmów (12 mln zł) mogą wzrosnąć o 15,2 mln zł? Z jakich środków spółka zamierza pokryć to ewentualne zobowiązanie?

Warunki nabycia spółki Długie Rozmowy są opisane w raportach bieżących. Transakcja przewiduje tzw. earn out, tj. dopłatę do wartości w przypadku zrealizowania przyjętego w umowie zysku netto w roku 2008. Jeśli spółka Długie Rozmowy zrealizuje przyjęty zysk netto wówczas w myśl uchwały WZA z grudnia 2007 zarząd PPWK wyemituje i wyda sprzedającemu DR akcje z kapitału docelowego.

5. Czy program motywacyjny, który zakłada emisję akcji dla zarządzających przy osiągnięciu przez kurs giełdowy określonych poziomów (np. 10,50 zł w 2010r.) jest w ogóle wykonalny?

Jak wiele spółek giełdowych również i my rozważamy zmianę parametrów programu motywacyjnego.

O akcji "Inwestor":
W ramach naszej akcji pomagamy rozwiązywać problemy drobnych graczy. Wystarczy wysłać do nas maila (akcjainwestor@pb.pl) i w kilku zdaniach opisać problem. Dziennikarze „Pulsu Biznesu i portalu www.pb.pl poproszą o komentarz prezesa spółki, analityków, prawników czy zarządzających instytucjami finansowymi. Jeśli trzeba zwrócimy się też o radę do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Komisji Nadzoru Finansowego, a nawet do prezesa warszawskiej giełdy.
Jeśli nie wyrazicie zgody, Wasze dane osobowe zachowamy dla siebie. Zastrzegamy, że zajmiemy się i opublikujemy tylko poważne zgłoszenia.
Wszystkie dotychczasowe artykuły związane z Akcją "Inwestor" można znaleźć w specjalnej zakładce na lewej stronie Pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL, AS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prezes PPWK: kurs spółki nie odpowiada jej wartości