Prezes PSA: europejski plan redukcji emisji CO2 zagraża 13 mln miejsc pracy

opublikowano: 04-03-2019, 08:39

Carlos Tavares, prezes francuskiego koncernu motoryzacyjnego PSA ostrzegł, że unijny plan redukcji emisji CO2 i presja na producentów aut, aby przeszli na napęd elektryczny, zagraża 13 mln miejsc pracy w Europie, informuje Reuters.

Agencja przypomina, że Parlament Europejski oraz unijne kraje uzgodniły w grudniu obniżenie emisji przez auta osobowe o 37,5 proc. do 2030 roku w porównaniu z 2021 r.

Zobacz więcej

Carlos Tavares, fot. Bloomberg

- To zagraża pracy 13 milionów ludzi w branży i może zdestabilizować niektóre z europejskich społeczeństw – powiedział Tavares, który jest także szefem Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA).

Zwrócił uwagę, że beneficjentami planów zwiększania produkcji aut elektrycznych w Europie mogą okazać się państwa azjatyckie w związku z rozwiniętą tam produkcją akumulatorów.

- Jeśli europejscy producenci aut elektrycznych nie sprzedadzą ich dostatecznie dużo do 2020, 2025 i 2030 roku, zostaną zrujnowani karami. To zmusza nas do zarezerwowania znaczących ilości akumulatorów u azjatyckich dostawców, którzy wyczekują nas z wielkim uśmiechem – powiedział Tavares.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu